4 شرکت آمریکایی 26 میلیارد دلار برای تسویه ادعاهایی که به بحران مواد افیونی دامن زده اند پرداخت خواهند کرد

[ad_1]


بیشتر وجوه حاصل از تسویه حساب با تولیدکنندگان و توزیع کنندگان مواد افیونی مانند اکسی کدون صرف برنامه های مراقبت های بهداشتی و درمان دارویی می شود که برای کاهش بحران مواد افیونی طراحی شده اند.

عکس فایل کیت سراکوچیچ / AP


مخفی کردن عنوان

تغییر عنوان

عکس فایل کیت سراکوچیچ / AP


بیشتر وجوه حاصل از تسویه حساب با تولیدکنندگان و توزیع کنندگان مواد افیونی مانند اکسی کدون صرف برنامه های مراقبت های بهداشتی و درمان دارویی می شود که برای کاهش بحران مواد افیونی طراحی شده اند.

عکس فایل کیت سراکوچیچ / AP

چهار تا از بزرگ‌ترین شرکت‌های آمریکایی موافقت کرده‌اند که حدود 26 میلیارد دلار برای حل و فصل سونامی از دعاوی مرتبط با ادعاهایی که شیوه‌های تجاری آنها به دامن زدن به بحران مرگبار مواد افیونی کمک کرده است، بپردازند.

جانسون اند جانسون، غول بهداشتی و محصولات مصرفی که داروهای افیونی ژنریک تولید می کند، 5 میلیارد دلار به این تسویه حساب کمک خواهد کرد.

این شرکت در سال 2020 اعلام کرد که به طور کلی از تجارت مواد مخدر با نسخه در ایالات متحده خارج می شود.

سه عمده فروش عمده دارو – AmerisourceBergen، Cardinal Health و McKesson – مجموعاً 21 میلیارد دلار پرداخت خواهند کرد.

جاش استین، دادستان کل ایالت کارولینای شمالی که به مذاکره در مورد این توافق کمک کرد، گفت: «این توافق نشان دهنده مسئولیت واقعی است.

استاین خاطرنشان کرد که بیشتر این بودجه برای برنامه های مراقبت های بهداشتی و درمان دارویی که برای کاهش بحران مواد افیونی طراحی شده اند، اختصاص داده شده است.

او گفت: «سال آینده به دلیل برنامه‌ها و خدماتی که ما می‌توانیم به خاطر این درآمدهای تسویه حساب، مردم زنده باشند.»

هیچ‌کدام از شرکت‌ها به دلیل نقش خود در تولید و توزیع مقادیر زیادی از داروهای ضد درد در زمانی که اعتیاد به مواد افیونی و مصرف بیش از حد آن در حال افزایش بود، هیچ‌گونه اشتباهی را تصدیق نکردند.

در بیانیه ای مشترک، عمده فروشان مواد مخدر گفتند که آنها به این نتیجه رسیده اند که دولت های کافی برای پیشبرد یک “توافق جامع برای حل و فصل اکثریت قریب به اتفاق پرونده های مواد مخدر” این قرارداد را امضا کرده اند.

بر اساس ارزیابی شرکت ها، در مجموع، 46 ایالت و تقریباً 90 درصد از دولت های محلی واجد شرایط، این قرارداد را امضا کرده اند.

جانسون و جانسون در بیانیه‌ای جداگانه اعلام کرد که مشارکت این شرکت در این توافق “مستقیماً از تلاش‌های ایالتی و محلی برای دستیابی به پیشرفت معنادار در رسیدگی به بحران مواد افیونی حمایت می‌کند.”

این معامله هزاران دعوای قضایی را رقم می زند

این حل و فصل هزاران دعوای مدنی را که از سال 2014 توسط دولت های محلی و ایالتی و همچنین قبایل بومی آمریکا در سراسر کشور علیه این شرکت ها تشکیل شده بود، حل و فصل می کند.

سایر توزیع کنندگان در بیانیه خود گفتند: “این تسویه حساب به هزاران جامعه در سراسر ایالات متحده تا حدود 19.5 میلیارد دلار در طول 18 سال کمک می کند.”

AmerisourceBergen 6.1 میلیارد دلار، Cardinal Health 6 میلیارد دلار و McKesson 7.4 میلیارد دلار پرداخت خواهند کرد.

خطوط کلی این قرارداد برای اولین بار در ژوئیه 2021 رونمایی شد، اما شرکت‌ها گفتند که توافق را نمی‌پذیرند مگر اینکه دولت‌های کافی برای امضا و کنار گذاشتن شکایت‌های خود موافقت کنند.

پرداخت های اولیه از آوریل آغاز می شود و در دو دهه آینده ادامه خواهد داشت.

لحظه ای خطرناک در بحران مواد افیونی

پول در زمانی می رسد که اپیدمی مواد افیونی به طور خطرناکی افزایش یافته است.

بسیاری از آمریکایی‌های مبتلا به اختلال مصرف مواد افیونی از مصرف قرص‌های ضد درد نسخه‌ای به فنتانیل خیابانی، یک ماده مخدر مصنوعی که بسیار قوی‌تر و کشنده‌تر است، روی آورده‌اند.

به گفته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، مصرف بیش از حد مواد مخدر در حال حاضر سالانه بیش از 100000 نفر را در ایالات متحده می کشد.

جو رایس، با شرکت موتلی رایس، یکی از وکلای اصلی است که از صنعت دارو به دلیل نقش ادعایی آن در بحران مواد افیونی شکایت کرده است.

او از این شهرک سازی حمایت می کند و گفت که این بودجه به جوامع ویران شده کمک می کند تا “بازسازی را آغاز کنند… و با این بیماری همه گیر مقابله کنند.”

رایس گفت که این قرارداد با همکاری مقامات دولتی محلی برای جلوگیری از مشکلی که با تسویه حساب 246 میلیارد دلاری تنباکو در دهه 1990 به وجود آمد، تنظیم شد.

بخش اعظم این پول برای پروژه‌های غیر مرتبط با اثرات بهداشت عمومی اعتیاد به دخانیات تلف شده است.

رایس گفت که معتقد است این بار این اتفاق نخواهد افتاد. او گفت: «با ورود به دعوای مواد افیونی، این مشکل بزرگی شناخته شد که باید آن را برطرف می‌کردیم.

به گفته اشتاین، شرکت‌ها همچنین موافقت کرده‌اند که سیستم نظارتی جدیدی را برای جلوگیری از سیل مجدد جوامع با داروهای پرخطر تامین کنند.

استین گفت: «اگر تعداد قرص‌های زیادی وارد یک جامعه شود، زنگ هشدار به صدا در می‌آید، پرچم قرمز صادر می‌شود و توزیع‌کنندگان در جریان قرار می‌گیرند.»

این تضمین می کند که هیچ جامعه ای مانند چند دهه گذشته غرق در مواد افیونی نباشد.»

شکایت های حقوقی اقدامات شرکت ها در طول بحران را برجسته کرد

در حالی که شرکت‌ها هیچ تخلفی را در این معامله اعتراف نمی‌کنند، شکایت‌های مربوط به مواد افیونی رویه‌های شرکت را آشکار می‌کند که دادستان کل ایالت می‌گویند عمیقاً نگران‌کننده بود.

در برخی موارد، عمده‌فروشان دارو به ارسال مقادیر زیادی از قرص‌ها به جوامع روستایی کوچک ادامه دادند، علی‌رغم اینکه داروهایی مانند Oxycontin در بازار سیاه فروخته می‌شدند.

یکی از ایمیل‌های به اشتراک گذاشته شده در بین مدیران AmerisourceBergen – که برای اولین بار در طول یک محاکمه ایالتی سال گذشته در ویرجینیای غربی منتشر شد – افراد معتاد به مواد افیونی را تحقیر کرد و آنها را به عنوان “قرص” توصیف کرد و از Oxycontin به عنوان “هروئین تپه‌ای” نام برد.

با این توافق 26 میلیارد دلاری که اکنون تایید شده است، مذاکرات بر سر یک معامله مجزای مواد افیونی شامل Purdue Pharma، سازنده Oxycontin، و اعضای خانواده Sackler که مالک شرکت خصوصی هستند، ادامه دارد.

انتظار می‌رود که این معامله در صورت نهایی شدن، شامل پرداخت‌هایی بالغ بر 6 میلیارد دلار باشد.

در همین حال، شکایت های مرتبط با مواد افیونی در دادگاه های ایالتی و فدرال در سراسر کشور ادامه دارد که عمدتاً بر روی داروخانه های زنجیره ای متمرکز است که مقادیر زیادی داروهای مخدر را مستقیماً به مصرف کنندگان می فروخت.

[ad_2]

Fletcher Hobbs

نینجا آبجو عمومی. محقق اینترنت. معتاد وب هیپستر پسند. خواننده مغرور. زیاد می افتد

تماس با ما