گفتگو درباره مسعود ازهر با چین: وزیر امور خارجه پاکستان شاه محمود قریشی

[ad_1]

اسلام آباد: شاه محمود قریشی، وزیر امور خارجه پاکستان گفت که او در مورد مسعود ازهر با متحد نزدیک چین که برای چهارمین بار از پیشنهاد سازمان ملل برای تعیین رئیس جیش محمد مستقر در پاکستان به عنوان “تروریست جهانی” جلوگیری کرد، گفتگو کرد.

قریشی که روز پنجشنبه پس از شرکت در اولین گفتگوی راهبردی دوجانبه بین دو متحد در شرایط آب و هوایی از پکن بازگشت، چین را تمجید کرد.

او پس از گفتگو با وانگ یی، وزیر امور خارجه چین، گفت: “ما در مورد همه مسائل به یکدیگر اعتماد می کنیم. گاهی آنها ما را راهنمایی می کنند و گاهی اوقات پس از گوش دادن به ما سیاست خود را تغییر می دهند.” قریشی گفت که او در مورد موضوع جیش محمد (جمعه) رئیس ازهر با چین که از حق فنی خود برای توقف پیشنهاد فرانسه، آمریکا و انگلیس علیه وی در شورای امنیت سازمان ملل استفاده کرد، گفتگو کرد.

چین، یکی از اعضای دائم شورای امنیت که دارای حق وتو است، برای چهارمین بار از پیشنهاد کمیته تحریم های القاعده شورای امنیت سازمان ملل متحد در سال 1267 برای معرفی ازهر به عنوان “تروریست جهانی” جلوگیری کرد و گفت که “زمان بیشتری برای بررسی می خواهد”. “پیشنهاد

مدت زمان توقف فنی تا شش ماه اعتبار دارد و تا سه ماه مجددا قابل تمدید است.

هند نتیجه را «ناامیدکننده» توصیف کرده است.

JeM مسئولیت حمله انتحاری پولواما در 14 فوریه را بر عهده گرفت که منجر به کشته شدن 40 پرسنل CRPF و افزایش تنش بین هند و پاکستان شد.

قریشی گفت: همانطور که می‌دانید، چین علیرغم فشارهای زیاد، از حق نگهداری فنی استفاده کرد تا اطلاعات بیشتری در این زمینه جمع‌آوری کند.

او گفت که دو طرف درباره کمیته تحریم القاعده در سال 1267 گفتگو کردند اما از ارائه جزئیات خودداری کردند. او گفت که پاکستان از آنچه جهان در مورد مسئله ازهر می خواهد آگاه است.

ما آگاه هستیم. ما می دانیم که جهان چه می خواهد، چه باید بکنیم، منافع ما چیست و چه سیاستی باید داشته باشیم. این (مسئله ازهر) باید در یک زمینه بزرگتر دیده شود… باید در وی گفت: زمینه پولشویی و آنچه FATF می گوید زیرا همه آنها به هم مرتبط هستند.

قریشی در ادامه گفت: گفتگو با چین در مورد موضوع ازهر ادامه خواهد داشت.

وی همچنین گفت که پاکستان در حال تجزیه و تحلیل محتویات پرونده ارائه شده توسط هند در مورد پولواما است. وزیر امور خارجه گفت: ما در این مورد جدی هستیم و در حال تجزیه و تحلیل پرونده هستیم و یافته های خود را به شما (رسانه ها) و جهان ارائه خواهیم کرد.

در میان تنش های هند و پاکستان پس از حمله تروریستی پولواما توسط یک بمب گذار انتحاری جی ام، قریشی تایید کرد که ازهر در پاکستان حضور دارد اما گفت که او “بسیار بیمار است.”

او گفت که پاکستان متعهد به مقابله با ستیزه جویی و حذف کامل آن از کشور است.[ad_2]

Cole Rasmussen

متخصص ترم بیکن عاشق معمولی قهوه. علاقه مند به مسافرت هاردکور ماون اینترنتی جذاب و ظریف. دانشجو.

تماس با ما