تمام اتفاقات امیدوارکننده یک سال بد

[ad_1]

وب سایت Aso: 2020 سال خوبی برای کل جهان نبود. شیوع ویروس کرونا سایه سیاهی بر سراسر جهان بود. اما حالا که امسال را پشت سر گذاشتیم، خبرها و اتفاقات خوبی که در سال 2020 رخ داد را در این مقاله بخوانید.

تمام اتفاقات امیدوارکننده یک سال بد

1 سال بی سابقه برای انرژی های تجدید پذیر

قبل از اپیدمی جهانی، تقاضا برای انرژی های تجدیدپذیر رشد داشت و در سال 2020 به رشد خود ادامه داد. برای مثال، در سه ماهه اول سال 2020، نیمی از کل برق تولید شده در بریتانیا از منابع انرژی تجدیدپذیر تامین می شد و استفاده رو به رشد از باد باعث ایجاد یک وضعیت جدید شد. رکورد تولید انرژی پاک

گسترش همه گیری های جهانی و سیاست های کنترل آب و هوا کاهش سوخت های فسیلی را تسریع کرده است. همچنین در سال 2020، بزرگترین تولیدکننده نفت اتحادیه اروپا قول داد حفاری را متوقف کند.

2. افزایش تعداد افرادی که به برق دسترسی دارند

بر اساس گزارش اکتبر آژانس بین‌المللی انرژی، تلاش‌ها برای بهینه‌سازی دسترسی به برق در کشورهای در حال توسعه مثمرثمر بوده است. پروژه‌های انرژی در هند و برخی کشورهای آفریقایی میلیون‌ها نفر را به شبکه متصل کرده‌اند و کارشناسان می‌گویند این روند باید در طول و پس از همه‌گیری ادامه یابد.

3. من سعی می کنم ماشین ها را از شهرها خارج کنم

همچنین خبرهای خوبی برای هوای پاک در شهرها وجود دارد. در دسترس بودن وسایل نقلیه شخصی در مناطق شهری به حداقل رسیده است و این نتایج دلگرم کننده ای برای مشاغل و جوامع محلی دارد. برایتون، یورک، خنت، اسلو، کپنهاگ، مادرید، بارسلونا و بوگوتا از جمله شهرهایی هستند که در این زمینه گام های دلگرم کننده ای برداشته اند.

تمام اتفاقات امیدوارکننده یک سال بد

4. کاهش سرمایه گذاری در سوخت های فسیلی

صندوق بازنشستگی بریتانیا (نست) اعلام کرده است که دیگر در شرکت هایی که در زمینه استخراج زغال سنگ، ماسه های نفتی و حفاری در قطب شمال فعالیت دارند سرمایه گذاری نخواهد کرد. لویدز، بزرگترین بازار بیمه جهان، همچنین اعلام کرده است که از سال 2022 صدور بیمه نامه های جدید برای پروژه های زغال سنگ، ماسه های نفتی و حفاری در قطب شمال را متوقف می کند.

5. محصولات قاعدگی رایگان در اسکاتلند

اسکاتلند در نوامبر تاریخ ساز شد و اولین کشوری بود که محصولات قاعدگی را رایگان و عمومی کرد. فعالان از این اقدام استقبال کردند و گفتند که اسکاتلند “نمونه ای عالی” برای سایر کشورها خواهد بود. “دوره خوب خونین” اعلام کرد که تصمیم اسکاتلند یک پیروزی بزرگ برای آن بود [جنبش]عدالت در مورد عادت ماهانه بوده است و نیاز زنان و کسانی که عادت ماهانه می گیرند و تهیه فرآورده های مرتبط با آن به نیازمندان را می شناسد.

6. پیشرفت در مبارزه با مالاریا و سل

در ماه نوامبر، سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که مرگ و میر ناشی از مالاریا کمترین میزان مرگ و میر ناشی از مالاریا بوده است که در 20 سال گذشته نزدیک به 60 درصد بوده است. این بدان معناست که بین سال‌های 2000 تا 2019، از 1.5 میلیارد مورد مالاریا و 6.7 میلیون مرگ مالاریا در سراسر جهان جلوگیری شد. با این حال، سازمان بهداشت جهانی هشدار داد که کووید 19 پیشرفت آن را در برابر مالاریا تهدید می کند و از کشورها خواست مداخلات هدفمندتر، ارائه ابزارهای جدید و افزایش بودجه را انجام دهند.

سازمان جهانی بهداشت (WHO) نیز گزارش سالانه خود را در مورد سل در ماه نوامبر منتشر کرد که نشان داد تعداد مرگ و میرها در سراسر جهان بین سال‌های 2015 تا 2019 14 درصد کاهش یافته است. بیش از 60 میلیون مرگ با درمان سال 2000 جلوگیری شد که رقم قابل توجهی است.

7. خبرهای خوبی در مورد HIV و ایدز وجود دارد

تمام اتفاقات امیدوارکننده یک سال بد

بر اساس گزارش سازمان بهداشت عمومی بریتانیا، تعداد موارد جدید اچ آی وی در این کشور به کمترین میزان خود در 20 سال گذشته رسیده است. در سال 2020، پیشرفت قابل توجهی در توسعه روش های پیشگیری از HIV حاصل شده است.

8. عربستان و فلسطین ازدواج کودکان را ممنوع کرده اند

در سال 2020، عربستان سعودی ازدواج کودکان را ممنوع کرد و حداقل سن ازدواج را 18 سال تعیین کرد. در سال 2019، دولت ازدواج کودکان زیر 15 سال را ممنوع کرد. پیش از این محدودیت سنی برای ازدواج دختر و پسر وجود نداشت. این ممنوعیت جدید است، اما اشکالاتی دارد: نوجوانان زیر 18 سال هنوز می توانند ازدواج کنند، مشروط بر اینکه دادگاه ویژه اجازه دهد. اما با توجه به سنتی بودن این کشورها، چنین اخباری را می توان مثبت تلقی کرد.

فلسطین همچنین ازدواج کودکان را در سال 2020 ممنوع کرده است و بنگلادش پیشرفت هایی داشته است. بر اساس گزارش یونیسف، نسبت دخترانی که قبل از سن 18 سالگی ازدواج می کنند، از 64 درصد در سال 2010 به 50 درصد در سال 2020 کاهش یافته است. در واقع، این بدان معناست که در دهه گذشته 10 میلیون دختر در بنگلادش از ازدواج کودکان نجات یافته اند.

9. برای پنجمین سال متوالی، تعداد قربانیان تروریسم در حال کاهش است.

بر اساس شاخص جهانی تروریسم، تعداد قربانیان تروریسم در سال 2020 برای پنجمین سال متوالی کاهش خواهد یافت. در مقایسه با سال 2014، تعداد قربانیان با کاهش 59 درصدی به 13826 نفر رسید. علاوه بر این، بر اساس یک مطالعه، وضعیت تروریسم در 103 کشور بهبود یافته است.

10. واکسن کراون سریع ترین واکسنی بود که تا به حال ساخته شد

اپیدمی کویت 19 جهان را شوکه کرد و خسارات زیادی به بار آورد، اما موج جدیدی از همکاری های بین المللی را نیز برانگیخت. در عرض یک سال نه تنها واکسن های مختلفی ساخته شد، بلکه مجوز دریافت کردند و اکنون در حال تزریق هستند. همانطور که یکی از دانشمندان می گوید: “در 11 ماه گذشته، 10 سال کار انجام شده است.”

تمام اتفاقات امیدوارکننده یک سال بد

[ad_2]

Dale Mckee

سازمان دهنده Wannabe. معتاد اینترنت متعصب زامبی. علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. دانش پژوه مواد غذایی

Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکورdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialGuide to buying household appliances
تماس با ما