LIC سونیل آگراوال را به عنوان مدیر مالی پیش از عرضه اولیه اولیه عمومی بزرگ منصوب می کند

[ad_1]

دهلی نو: شرکت بیمه عمر (LIC) سونیل آگراوال را به عنوان مدیر مالی (CFO) خود منصوب کرد. منابع گفتند که آگراوال روز چهارشنبه مسئولیت را بر عهده گرفت. این اولین بار است که LIC یک فرد خارجی را به عنوان مدیر مالی منصوب می کند.

پیش از این، Shubhangi Sanjay Soman، مدیر اجرایی LIC، به عنوان مدیر مالی این غول بیمه مسئولیت داشت.

آگراوال قبلاً برای بیش از 12 سال مدیر مالی شرکت Reliance Nippon Life Insurance بود. او همچنین به مدت 5 سال با بیمه عمر محتاطانه ICICI همراه بود.

LIC در ماه سپتامبر درخواست هایی را برای پست CFO دعوت کرده بود. این پست قراردادی است و مدیر مالی سالانه حدود 75 میلیون روپیه حقوق دریافت می کند.

این انتصاب برای یک دوره سه ساله یا رسیدن نامزد به 63 سال سن خواهد بود، هر کدام زودتر باشد.

LIC در حال آماده شدن برای عرضه عمومی در ماه مارس بود. با این حال، نوسانات غالب ژئوپلیتیکی ناشی از درگیری روسیه و اوکراین ممکن است عرضه اولیه اولیه سهام را به تعویق بیاندازد.

نیرمالا سیتارامان، وزیر دارایی نیز به بررسی عرضه اولیه عمومی LIC (IPO) با توجه به وضعیت ژئوپلیتیکی در حال تحول اشاره کرده بود.

سیتارامان در مصاحبه ای با هندو بیزنس لاین گفته بود: «در حالت ایده آل، من می خواهم آن را ادامه دهم، زیرا ما آن را برای مدتی صرفاً بر اساس ملاحظات هندی برنامه ریزی کرده بودیم. اما اگر ملاحظات جهانی ایجاب می‌کند که باید به آن نگاه کنم، بدم نمی‌آید که دوباره به آن نگاه کنم.»

جنگ روسیه و اوکراین روز پنجشنبه وارد هشتمین روز خود شد و درگیری ها در کیف پایتخت اوکراین و سایر شهرهای بزرگ شدت گرفت.

دولت انتظار داشت با فروش 5 درصد از سهام شرکت بیمه عمر، 63000 کرور روپیه به دست آورد تا به هدف کاهش سرمایه گذاری 78000 کرور روپیه در سال مالی جاری دست یابد.

اگر عرضه اولیه سهام به دوره مالی بعدی به تعویق بیفتد، دولت هدف بازنگری شده عدم سرمایه گذاری را با اختلاف زیادی از دست خواهد داد.

تا کنون، دولت 12030 کرور روپیه از طریق عدم سرمایه گذاری CPSE و فروش استراتژیک ایر ایندیا در این سال مالی جمع آوری کرده است.

دولت پیش از این پیش‌بینی کرده بود که در طول سال‌های 2021-2022، 1.75 میلیون روپیه از سرمایه‌گذاری‌های غیر سرمایه‌گذاری به دست آورد.

IPO توسط دولت هند برای فروش (OFS) ارائه شده است و هیچ انتشار جدیدی از سهام توسط LIC وجود ندارد. دولت 100 درصد سهام یا بیش از 632.49 کرور سهم در LIC دارد. ارزش اسمی هر سهم 10 روپیه است.

انتشار عمومی LIC بزرگترین IPO در تاریخ بازار سهام هند خواهد بود. پس از فهرست شدن، ارزش گذاری بازار LIC با شرکت های برتر مانند RIL و TCS قابل مقایسه خواهد بود.

تا کنون، مقدار بسیج شده از IPO Paytm در سال 2021 با 18300 کرور روپیه بزرگترین بوده است، پس از آن Coal India (2010) با نزدیک به 15500 کرور و Reliance Power (2008) با 11700 کرور روپیه قرار دارند.

هفته گذشته، دولت اجازه داده بود تا 20 درصد سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI) تحت مسیر خودکار در LIC با هدف تسهیل عدم سرمایه گذاری بزرگترین شرکت بیمه در کشور انجام شود.

تصمیم در این زمینه توسط کابینه اتحادیه به ریاست نخست وزیر نارندرا مودی اتخاذ شد. همچنین بخوانید: جنگ روسیه و اوکراین: SBI معاملات مربوط به نهادهای روسی تحت تحریم را متوقف می کند

سرمایه گذاران خارجی ممکن است مایل به شرکت در IPO بزرگ باشند. با این حال، سیاست FDI موجود هیچ شرط خاصی را برای سرمایه گذاری خارجی در LIC، که یک شرکت قانونی است که تحت قانون LIC، 1956 تأسیس شده است، تجویز نمی کند. همچنین بخوانید: کاهش قیمت آیفون 11: گوشی های هوشمند اپل به قیمت 32100 روپیه فروخته می شوند، بررسی کنید. چگونه

تلویزیون زنده

#لال[ad_2]

Drake Beck

کارشناس سفر. خالق دوستانه نویسنده هیپستر دوست. دانش آموز عمومی.

تماس با ما