9 گلوله در مسجد نیوزلند، بازمانده برای صلح قدم می‌زند

[ad_1]


تمل آتاکوکوگو، بازمانده از تیراندازی مسجد النور، در حالی که پیاده روی خود را از دوندین به کرایست چرچ در سومین سالگرد تیراندازی در کرایست چرچ نیوزلند در روز سه شنبه کامل می کند، اشاره می کند.

جورج هرد / AP


مخفی کردن عنوان

تغییر عنوان

جورج هرد / AP


تمل آتاکوکوگو، بازمانده از تیراندازی مسجد النور، در حالی که پیاده روی خود را از دوندین به کرایست چرچ در سومین سالگرد تیراندازی در کرایست چرچ نیوزلند در روز سه شنبه کامل می کند، اشاره می کند.

جورج هرد / AP

ولینگتون، نیوزیلند – جراحات طولانی مدت 9 گلوله باعث نشد تمل آتاکوکوگو از انجام یک پیاده روی و دوچرخه سواری دو هفته ای برای صلح در روز سه شنبه، سومین سالگرد قتل عام 51 نمازگزار مسلمان توسط مرد مسلح، جلوگیری کند.

آتاکوکوگو به دنبال ردیابی مسیر 360 کیلومتری مرد مسلح از دوندین تا دو مسجد کرایست چرچ جایی که او حمله خود را انجام داد، شد.

آتاکوکوگو گفت: “من می خواستم این آسیب را برطرف کنم.” چون سه سال پیش، او این سفر را با نفرت آغاز کرد.»

آتاکوکوگو، 47 ساله، گفت که می‌خواهد مسیر را برکت دهد و در طول مسیر برای امور خیریه پول جمع‌آوری کند.

او قصد داشت کل مسافت را پیاده طی کند، اما تقریباً در نیمه راه پس از تغییر هوا از گرم به روز دیگر باران، تاول های بدی برایش ایجاد شد. او همچنین به یک مورد مرموز مسمومیت خون مبتلا شد و در نهایت چند روز را در یک بیمارستان محلی گذراند.

او گفت: “بهترین نکته ملاقات با افراد زیبا و جلب حمایت بزرگ از آنها بود.” “نقطه پایین بودن در اورژانس بود. اما من قصد نداشتم تسلیم شوم. بلافاصله بعد از ترخیص سوار دوچرخه شدم.”

این به او کمک کرد تا زمان از دست رفته را جبران کند. روز سه‌شنبه، حدود ۵۰ نفر از حامیان او در حالی که آخرین مسیر را به سمت مسجد النور طی می‌کرد، در ساعت ۱:۴۰ بعد از ظهر – زمانی که دقیقاً در نماز جمعه ۲۰۱۹ مورد اصابت گلوله قرار گرفت- وارد شد، به او پیوستند.

آتاکوکوگو گفت: «من سخنرانی کردم، بسیار احساسی بود. “خیلی خوشحال بودم. این یک آرامش بزرگ بود که ماموریتم را کامل کردم.”

در طول این حمله، آتاکوکوگو از ناحیه دهان، دست چپ و هر دو پا مورد اصابت گلوله قرار گرفت و او گفت که اغلب در حین راه رفتن و سوار شدنش احساس درد ناشی از جراحات می‌کرده است. او گفت که قصد دارد با یک خواب بزرگ، و شاید یک سونا و اسپا بهبود یابد.

جاسیندا آردرن، نخست وزیر نیوزیلند به قانونگذاران گفت که پس از حمله، جامعه مسلمانان شجاعت، اتحاد و عزم را از خود نشان دادند.

آردرن گفت: «15 مارس تاریخی در تاریخ ملی جمعی ما است که در آن ما درباره بدترین و بهترین چیزهای بشریت آموخته ایم.

برنتون تارانت، سفیدپوست برتر استرالیایی در سال 2020 پس از انجام این حملات به 51 فقره قتل، 40 فقره اقدام به قتل و یک فقره تروریسم اعتراف کرد. او بدون امکان آزادی مشروط به حبس ابد محکوم شد.

یک صفحه کمک های مالی آنلاین نشان داد که تا بعد از ظهر سه شنبه، آتاکوکوگو حدود 64000 دلار نیوزلند (43000 دلار) برای سه موسسه خیریه به نفع کودکان جمع آوری کرده است.

آتاکوکوگو گفت: «کل نیوزلند یکی است. “تروریست صفر است.”

[ad_2]

Gabriel Osborne

شیطان متعصب توییتر. حشره پرشور اینترنت. مبشر وب. ماون آبجو. پیشگام موسیقی.

تماس با ما