زیبایی واژن

با گذشت زمان، ناحیه تناسلی زنان نیز مانند هر عضو دیگری در بدن دچار تغییراتی می شود که شامل افتادگی، چروک، کاهش حجم و … می شود که جالب است بدانید هر کدام از این عوامل می تواند منجر به مشکلات و عوارضی شود. به طور کلی، بسیاری از زنانی که این تغییرات را تجربه کرده اند، در روابط جنسی خود با مشکلاتی مانند عدم ارگاسم و کیفیت پایین رابطه جنسی مواجه می شوند.

از طرفی مشکلات جسمانی به دلیل عوامل مختلف می تواند زیبایی ناحیه تناسلی و کیفیت رابطه جنسی را تحت تاثیر قرار دهد. به عنوان مثال برخی از افراد پس از زایمان های مکرر مستعد گشادی واژن و پارگی پرینه هستند که جالب است بدانید که هر یک از این عوامل را می توان با انواع جراحی های زیبایی واژن درمان کرد.

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی یکی از رایج ترین اعمال در جراحی زیبایی زنان، لابیاپلاستی است. در واقع لابیاپلاستی جراحی است که اندازه بیش از حد لابیا مینور و عدم تقارن آنها را بهبود می بخشد.

اندازه لب‌ها می‌تواند مشکلات زیادی در ورزش، رابطه جنسی، پوشیدن لباس‌های تنگ و فعالیت‌های روزانه ایجاد کند و عدم تقارن لب‌ها می‌تواند ژنتیکی بعد از بارداری، زایمان و حتی یائسگی باشد. لابیامینور در برخی از فعالیت ها مانند رابطه جنسی، فعالیت های ورزشی، پوشیدن لباس های تنگ و چسبان، زشتی های بدنی و … مشکل ایجاد می کند و احساس و اعتماد به نفس بهتری را در فرد ایجاد می کند.

انواع روش های لابیاپلاستی

جراحی لابیاپلاستی به روش های مختلفی انجام می شود که عبارتند از:

  1. جراحی لابیاپلاستی اگر لوب های فرد بسیار بزرگ باشد، از جراحی باز برای اصلاح مشکلات ناحیه تناسلی استفاده می شود. این جراحی در اتاق عمل و با بیهوشی عمومی انجام می شود.
  2. لابیاپلاستی با لیزر با پیشرفت علم و تکنولوژی امروزه استفاده از لیزر کاربردهای زیادی در پزشکی دارد که با کمک آن می توان بدون بیهوشی عمومی و با بی حسی موضعی در مطب عمل لابیاپلاستی و رفع مشکلات لب را انجام داد. جالب است بدانید که لابیاپلاستی با لیزر نتایج بسیار خوبی دارد.
  3. لابیاپلاستی RF نوعی لیزر حرارتی و رادیویی است که می تواند لوب های بزرگ را برش دهد و استفاده از این دستگاه به کوتاه شدن دوره نقاهت کمک می کند و باعث بریدگی و جراحت بعد از جراحی نمی شود.

جراحی زیبایی کلیتورال:

جراحی زیبایی کلیتورال یا هدکتومی لازم به ذکر است که در اکثریت خانم ها کلیتوریس ساختاری است که با لذت حسی همراه است، اما در بین آنها افرادی هستند که پوست کلیتوری آنها بزرگتر از حد طبیعی است که می تواند منجر به نازک شدن و عدم احساس جنسی خوب شود. در چنین مواردی، جراحی می تواند به رفع این مشکلات کمک کند. در واقع برای خانم هایی که دارای چین و چروک های اضافی در ناحیه کلاه کلیتورال هستند استفاده می شود. کاهش هود کلیتورال به تعادل و زیبایی ناحیه تناسلی و واژن کمک می کند بدون اینکه خطر آسیب عصبی یا تأثیر بر احساسات یا برانگیختگی جنسی داشته باشد. کلیتوریس جراحی زیبایی کلیتورال معمولاً با بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی انجام می شود. ممکن است در حین جراحی از بی حسی موضعی استفاده شود که ممکن است تا چند ساعت بعد از جراحی باعث بی حسی شود. پس از جراحی، پماد آنتی بیوتیک روی ناحیه آسیب دیده زده می شود و یک پد روی برش ها قرار می گیرد. جراحی حدود 1 تا 2 ساعت طول می کشد و چند ساعت پس از جراحی زیبایی واژن می توانید به خانه بروید.

جراحی پرینه

جراحی پرینه را می توان با بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی انجام داد. در این روش، جراح ابتدا برشی در امتداد دیواره واژن و ناحیه پرینه ایجاد می کند و پوست واژن را با دقت از بافت پشتیبان زیرین جدا می کند. بافت اضافی پوست شل را بریده و از بین می برد. سپس دیواره های پشتی واژن را به هم می کشد و دهانه واژن را سفت می کند. سپس کل ناحیه را با دقت بخیه بزنید. انجام جراحی های همزمان با پری نوروپاتی بسیاری از زنان در صورتی که برای گذراندن دوره نقاهت و بیهوشی مجبور باشند همزمان تحت عمل جراحی قرار گیرند، تمایل دارند همزمان تحت عمل جراحی قرار گیرند.

برخی از جراحی ها را می توان بسته به وضعیت بیمار با هم انجام داد، مانند پری نوروپاتی: هیسترکتومی (برداشتن رحم)، سالپنگو اوفورکتومی (جراحی برای برداشتن لوله ها و تخمدان ها)، سالپنژکتومی دو طرفه (جراحی برای برداشتن لوله)، رحم. جراحی های ترمیم پرولاپس و …

جراحی لابیاپلاستی و واژینوپلاستی همزمان

 

واژینوپلاستی

جراحی واژینوپلاستی یکی دیگر از جراحی های زیبایی زنان، واژینوپلاستی است. در واقع، واژن با افزایش سن خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد. برای پیشگیری از این عارضه انجام تمرینات کگل با مشورت پزشک متخصص زنان و زایمان تهران می تواند برای بهبودی بسیار مفید باشد اما در برخی موارد این فعالیت ها موثر نبوده و حتی ممکن است تاثیر منفی داشته باشد. خوشبختانه با پیشرفت علم و فناوری در زمینه پزشکی، روش های زیادی وجود دارد که می تواند به رفع مشکلات کمک کند که یکی از آنها جراحی واژینوپلاستی است. واژینوپلاستی اغلب برای سفت کردن یا سفت کردن واژن انجام می شود. دلایل انجام جراحی واژینوپلاستی عوامل مختلفی مانند زایمان و روند پیری باعث ضعف عضلات واژن می شود. برای بسیاری از زنان، این امر مقداری از لذت جنسی را برای خود و همسرشان کاهش می دهد. واژینوپلاستی که گاهی سفت کردن واژن نامیده می شود. این یک عملیات نسبتا ساده است که برای حل چنین مشکلاتی انجام می شود. این جراحی با بیهوشی عمومی انجام می شود و از آنجایی که در حین جراحی بیشتر اوقات از بخیه های جذبی استفاده می شود، نیازی به کشیدن بخیه ها نخواهد بود.

 

عمل واژینوپلاستی نقطه جی چیست؟

نقطه G یک ناحیه اروژنی در زنان است که مستقیماً در دیواره جلویی واژن قرار دارد. نقطه G در فاصله 5-4 سانتی متری از ورودی واژن و بین دهانه واژن و مجرای ادرار قرار دارد. این ناحیه فرسایشی است که اگر تحریک شود به تحریک جنسی قوی و طولانی مدت منجر می شود. اگر نقطه G در برخی از زنان تحریک شود، می تواند منجر به تحریک جنسی، ارگاسم و انزال شود. این نام به افتخار متخصص زنان آلمانی ارنست گرافنبرگ گرفته شده است. تقویت نقطه جی تقویت نقطه جی یک عمل جراحی مدرن است که توسط جراح زیبایی زنان و با هدف افزایش اعتماد به نفس، احساسات و میل جنسی زنان انجام می شود. این روش مبتنی بر بزرگنمایی نقطه G تا چهار برابر است. تقویت نقطه G به عنوان تقویت نقطه G یا G-spot نیز شناخته می شود. افزایش نقطه جی یک روش ایمن و موثر است. این روش شامل تزریق اسید هیالورونیک یا پرکننده کلاژن در یک نقطه خاص است که باعث افزایش حساسیت، مدت زمان ارگاسم زنان و دفعات آن می شود.

چگونه GSpot را تقویت کنیم؟

این روش بسیار ایمن و بدون درد است، معمولا در مطب پزشک انجام می شود و تا 15 دقیقه طول می کشد. بی حسی موضعی لازم است. مهمترین چیز این است که نقطه جی مناسب را پیدا کنید، زیرا می تواند موقعیت های متفاوتی در زنان داشته باشد. هنگامی که نقطه G به درستی تشخیص داده شد، فیلر اسید هیالورونیک یا کلاژن تزریق می شود. مقدار اسید هیالورونیک یا کلاژن مورد نیاز برای عمل بستگی به تشخیص پزشک و ویژگی های آناتومیک خاص هر زن دارد. تقویت نقطه جی این روش اگرچه ممکن است افراطی به نظر برسد، اما در برخی از زنان موثر است. این تزریق با وجود اینکه شواهد پزشکی واضحی مبنی بر اثربخشی آن یا حتی تایید FDA وجود ندارد، محبوبیت بیشتری پیدا می کند. سایر روش های تقویت نقطه جی کاملاً بدیهی است که رابطه جنسی، برانگیختگی جنسی و میل جنسی هر فرد متفاوت است و به عوامل زیادی بستگی دارد. اعتقاد بر این است که پاسخ جنسی و میل جنسی با عوامل بین فردی و همچنین عوامل عاطفی و معنوی مرتبط است. میل جنسی، برانگیختگی جنسی و ارگاسم مسائل بسیار پیچیده ای هستند و اگر افزایش نقطه جی به آنها کمک می کند، باید به هر طریقی که متخصص زنان تشخیص دهد، آنها را افزایش داد.

روش ها بدون جراحی زیبایی زنان

انواع روش ها بدون جراحی زیبایی زنان امروزه با پیشرفت علم و فناوری، چندین روش غیرجراحی وجود دارد که می تواند به زیبایی ناحیه تناسلی و رفع مشکلات آن کمک کند که عبارتند از: تزریق چربی به واژن

تزریق چربی به واژن:

چربی یک پرکننده طبیعی است که از بدن تهیه می شود و می تواند در زیبایی لب ها موثر باشد. پس از استخراج و آماده سازی، چربی به ناحیه مورد نظر تزریق می شود که در دو تا سه مرحله انجام می شود. لازم به ذکر است بخشی از چربی جذب و بخشی باقی می ماند که متناسب با نیاز بدن فرد خواهد بود.

کربوکسی تراپی واژینال

کربوکسی تراپی واژینال درمان دی اکسید کربن است که یک گاز غیر قابل اشتعال در جو با مقادیر بسیار کمی گاز غیر سمی و غیر حساسیت زا است. امروزه کربوکسی تراپی در بسیاری از زمینه های پزشکی مانند جوانسازی پوست، درمان ترک ها و اسکارهای پوستی، درمان سلولیت، درمان خشکی واژن بعد از یائسگی و زایمان، سفید کردن دستگاه تناسلی و… کاربرد دارد. کربوکسی تراپی یک درمان طبیعی ضد پیری است که می تواند به بهبود رگ های خونی و بافت های بدن کمک کند. کربوکسی تراپی روشی بسیار منحصر به فرد و ساده است که در چندین جلسه مختلف انجام می شود، تعداد جلسات درمانی بسته به شرایط بیمار و نوع درمان متفاوت است.

 

تزریق ژل به واژن

تزریق ژل به واژن یکی از روش های غیر جراحی واژن است که می تواند به جوانسازی و رفع مشکلات ظاهری ناحیه تناسلی کمک کند. باید بدانید که تزریق ژل در ناحیه تناسلی با صورت متفاوت است و در صورتی که توسط جراح مجرب انجام نشود حتما باید تکرار شود.

پلاسما درمانی واژن

پلاسما درمانی واژن با پیشرفت علم و فناوری، روش های زیادی در زمینه پزشکی وجود دارد که می تواند به رفع زشتی ها و بیماری ها کمک کند که یکی از روش های زیبایی پلاسما درمانی است که می تواند در جوانسازی ناحیه تناسلی موثر باشد. همچنین می تواند بر عفونت واژن تأثیر بگذارد، به ویژه در افرادی که مکرراً این عارضه را دارند و وضعیت را بهبود می بخشد. باید بدانید که پلاس تراپی واژینال یک روش کاملا بدون درد و ساده است.

زیبایی واژن با لیزر

زیبایی لیزر با پیشرفت علم و فناوری دستگاه های لیزر در حوزه پزشکی تاثیر زیادی در درمان و زیبایی خواهند داشت. جراحی زیبایی واژن با لیزر یک روش کم تهاجمی است که حداقل عوارض جانبی دارد و دوره نقاهت کوتاهی دارد و همچنین می تواند همراه با سایر عمل های زیبایی مورد استفاده قرار گیرد.

بلیچینگ واژن

 بلیچینگ واژن تیرگی ناحیه تناسلی از دیرباز دغدغه بسیاری از زنان بوده است و در سال های اخیر راه های مختلفی برای رفع این مشکل وجود داشته است که هر کدام تاثیر خاص خود را دارد. اما حواستان باشد که تیره شدن ناحیه تناسلی دلایل زیادی دارد، گاهی اوقات ژنتیک و رنگ پوست و افزایش سن می تواند در تیره شدن این ناحیه موثر باشد اما باید بدانید که عواملی بیش از این دو می تواند موثر باشد. یکی از روش های زیبایی برای خانم ها سفید کردن ناحیه تناسلی است. بلیچینگ واژن به روش های مختلفی از جمله استفاده از مواد شیمیایی، صابون ها، کرم های گیاهی موضعی و شیمیایی موثر نیست و فقط تبلیغاتی برای رفع این عارضه وجود دارد، توجه داشته باشید که حتی در برخی موارد می تواند منجر به تشدید تیرگی و آسیب به آن شود.

سفید کردن دستگاه تناسلی

سفید کردن دستگاه تناسلی با لیزر یکی از موثرترین روش هایی است که روز به روز طرفداران خاصی پیدا می کند و کارایی آن بسیار بالاست و نتیجه آن پس از چند جلسه در مدت زمان کوتاهی قابل مشاهده خواهد بود. علاوه بر لیزر، استفاده از کربوکسی تراپی و مزوتراپی می تواند به سفید شدن ناحیه تناسلی کمک کند که هر کدام بسیار موثر هستند.

زیبایی واژن با نخ

امروزه انواع مختلفی از نخ های زیبایی وجود دارد که برخی از آنها حجیم و برخی لیفت هستند. هر کدام از این نخ های زیبایی برای سایر نواحی بدن مانند صورت استفاده می شود. زیبایی-واژن-با-نخ اگر بخواهیم حجم لب ها را زیاد کنیم می توانیم از نخ های حجم دهنده استفاده کنیم اما برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید از نخ های زیادی استفاده کنیم که در چنین شرایطی به صرفه نخواهد بود. نخ های زیبایی ماندگاری نسبتا زیادی ندارند و حداکثر ماندگاری آنها حدود یک تا دو سال است و پس از جذب نیاز به تکرار مجدد خواهد داشت.

جراحی های زیبایی واژن

جراحی های زیبایی واژن همزمان امروزه جراحی های زیبایی زنان بیش از گذشته رواج یافته است و این تابوهای قدیمی تا حدودی شکسته شده است و خانم ها می توانند بدون هیچ تابویی به زیبایی خود عمل کرده و مشکلات خود را حل کنند. با استفاده از این روش، بسیاری از افراد در صورت نیاز به بیش از یک نوع جراحی، تمایل به انجام همزمان آن ها برای تجربه بیهوشی و دوره نقاهت کوتاه تری دارند. بسیاری از جراحی ها را می توان همزمان انجام داد، به عنوان مثال سفت کردن واژن را می توان با جراحی لابیاپلاستی انجام داد و از طرفی تزریق چربی به واژن را می توان همزمان با تمامی جراحی های زیبایی انجام داد. . جوانسازی واژن با لیزر را می توان همزمان با سایر روش های جوانسازی پوست و سفید کردن ناحیه تناسلی نیز انجام داد.

 

هزینه جراحی زیبایی واژن

هزینه جراحی های زیبایی واژن بر اساس عوامل مختلفی از جمله نوع جراحی و تعداد آن ها ارزیابی خواهد شد و متفاوت خواهد بود. بنابراین قبل از بررسی های لازم نمی توان هزینه دقیق را تعیین کرد. برای اطلاع از هزینه های درمان و جراحی بهتر است از قبل با جراح زیبایی و متخصص زنان مشورت و مشورت کنید. نقاط پایانی امروزه با پیشرفت علم و به روز شدن انواع تکنیک های زیبایی بانوان، محبوبیت زیادی در بین خانم ها پیدا کرده است. هر یک از این جراحی ها برای بهبود عملکرد و ظاهر ناحیه تناسلی زنان انجام می شود. در واقع انجام انواع جراحی های زیبایی واژن در بسیاری از موارد می تواند باعث افزایش اعتماد به نفس زنان در رابطه جنسی و کیفیت بهتر آن شود. اگر جراحی زیبایی زنان توسط جراح مجرب و دارای صلاحیت در این زمینه انجام شود، عوارض کمتری برجای می گذارد و نتیجه جراحی اغلب مورد رضایت خانم ها خواهد بود.

پیرسینگ واژن

پیرسینگ واژن ممکن است برای شما جذاب به نظر برسد، اما عوارض جانبی احتمالی آن بسیار زیاد است. سوراخ کردن واژن ممکن است کمی ترسناک به نظر برسد، اما وقتی بدانید که بسیاری از خانم‌ها این کار را انجام می‌دهند، شوکه خواهید شد. پیرسینگ واژن فقط به دلایل زیبایی انجام نمی شود. بسیاری از زنان فکر می کنند این کار ممکن است ارگاسم آنها را نیز افزایش دهد. اما پیرسینگ واژن تاثیری در این مسائل ندارد و حتی می تواند باعث مشکلات در رابطه شما شود.

Drake Beck

کارشناس سفر. خالق دوستانه نویسنده هیپستر دوست. دانش آموز عمومی.

تماس با ما