در حالی که مقامات آمریکایی درباره حمله برجسته روسیه هشدار می دهند، بایدن با رهبر اوکراین صحبت می کند

[ad_1]


یکی از اعضای گارد مرزی دولتی اوکراین روز شنبه در گذرگاه مرزی بین اوکراین و بلاروس دیده می شود.

کریس مک گراث / گتی ایماژ


مخفی کردن عنوان

تغییر عنوان

کریس مک گراث / گتی ایماژ


یکی از اعضای گارد مرزی دولتی اوکراین روز شنبه در گذرگاه مرزی بین اوکراین و بلاروس دیده می شود.

کریس مک گراث / گتی ایماژ

رئیس جمهور بایدن روز یکشنبه به ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین گفت که ایالات متحده به تجاوز روسیه به اوکراین «به سرعت و قاطعانه پاسخ خواهد داد»، در حالی که مقامات آمریکایی همچنان هشدار می دهند که حمله روسیه ممکن است هر روز اتفاق بیفتد.

تنش ها بر سر وضعیت در امتداد مرزهای اوکراین همچنان بالاست، جایی که ایالات متحده می گوید تجمع نیروها و تجهیزات روسیه در امتداد شرق، شمال و جنوب این کشور اکنون به نقطه ای رسیده است که ممکن است حمله در این هفته آغاز شود.

بر اساس گزارش کاخ سفید از این تماس، روز یکشنبه، بایدن و زلنسکی حدود 50 دقیقه تلفنی صحبت کردند و “در مورد اهمیت ادامه دیپلماسی و بازدارندگی توافق کردند.”

این گفتگو پس از تماس روز شنبه بایدن با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، انجام شد که در آن دو مرد بیش از یک ساعت صحبت کردند.

پس از آن، یک مقام ارشد دولت بایدن که نخواست نامش فاش شود، گفت‌وگو با پوتین را «حرفه‌ای و اساسی» توصیف کرد، اما افزود که «هیچ تغییر اساسی» در پویایی تنشی که طی ماه گذشته آشکار شده، ایجاد نشده است.

رهبران غربی نگرانند که پنجره دیپلماسی در حال بسته شدن باشد

به گفته دفتر مکرون، امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه، که نقش برجسته‌ای در تلاش برای یافتن راهی دیپلماتیک برای خروج از بحران داشته است، روز شنبه نیز به طور مفصل با پوتین گفتگو کرد. اولاف شولتز، صدراعظم آلمان در هفته آینده از کیف و مسکو بازدید خواهد کرد.

این تماس ها و بازدیدها در بحبوحه ترس از بسته شدن پنجره برای یافتن راهی دیپلماتیک برای خروج از بحران انجام می شود زیرا روسیه نیروهای خود را برای تهاجم احتمالی می خواند.

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، یکشنبه در مصاحبه ای با سی ان ان گفت: “یک تهاجم، یک اقدام نظامی بزرگ می تواند توسط روسیه در اوکراین هر روز در حال حاضر آغاز شود. این شامل هفته آینده، قبل از پایان بازی های المپیک می شود.” بازی های المپیک که در پکن در حال برگزاری است 20 فوریه به پایان می رسد.

مقامات ایالات متحده تسریع در افزایش تجهیز نظامی، همراه با نزدیک شدن نیروها به مرز با اوکراین را به عنوان دلایل تشدید نگرانی ها ذکر کرده اند. تقریباً دوازده کشور از شهروندان خود خواسته اند اوکراین را ترک کنند، از جمله ایالات متحده، بریتانیا و آلمان.

جان کربی، سخنگوی پنتاگون در مصاحبه ای با فاکس نیوز یکشنبه گفت: «ما منابع اطلاعاتی خوبی داریم و آنها به ما می گویند که اکنون همه چیز در حال ایجاد یک نوع فرصت اوج برای آقای پوتین است. ما می دانیم که به نظر می رسد مولفه زمان در اینجا در حال کاهش است و این باعث نگرانی همه ما می شود.

نیروهای روسیه اکنون از سه طرف اوکراین را محاصره کرده اند

روسیه بیش از 100000 سرباز را در اطراف مرزهای اوکراین مستقر کرده است، از جمله حدود 30000 سرباز مستقر در بلاروس تا شمال اوکراین، جایی که مرز فقط 100 مایلی با پایتخت اوکراین فاصله دارد. در جنوب، نیروی دریایی روسیه در حال انجام تمرینات بزرگ در دریای سیاه است. و در شرق آن، تانک ها و تجهیزات نظامی بیشتری در روزهای اخیر به سمت مرز روسیه حرکت کرده اند.

روسیه بارها نگرانی در مورد تهاجم را به عنوان “هیستری” غرب توصیف کرده است.

یوری اوشاکوف، مشاور پوتین، گفت که تماس روز شنبه بایدن و پوتین “تجاری” بود، اما او اظهارات قبلی پوتین را تکرار کرد که ایالات متحده خواسته های اصلی روسیه را نادیده گرفته است – از جمله اینکه اوکراین از پیوستن به ناتو منع شده است، و ناتو از ناتو خارج می شود. نیروهای کشورهای اروپای شرقی

روسیه همچنین از آنچه «نظامی‌سازی» اوکراین توسط غرب می‌خواند انتقاد کرده است. ایالات متحده و متحدانش از سال 2014 میلیاردها دلار کمک نظامی از جمله موشک های ضد تانک جاولین و رادارهای ضد خمپاره به اوکراین ارسال کرده اند.

مقامات روسی به دنبال ترسیم سناریویی بوده اند که در آن این سلاح ها اوکراین را برای بازپس گیری اجباری مناطق در منطقه شرقی دونباس که از سال 2014 در اختیار جدایی طلبان مورد حمایت روسیه بوده اند، جرات می دهد.

در همین حال، مقامات آمریکایی نسبت به احتمال عملیات “پرچم دروغین” روسیه به منظور ایجاد بهانه ای دروغین برای تهاجم نیروهای روسیه هشدار داده اند.

علیرغم افزایش فوریت هشدارهای مقامات آمریکایی، مقامات و تحلیلگران همچنان هشدار می دهند که تهاجم روسیه هنوز قطعی نیست.

هارون یلماز گفت: “من فکر می کنم مسکو این را یک روند طولانی می بیند. و ما ممکن است از مرحله یک به مرحله دوم حرکت کنیم، و ممکن است مرحله سوم وجود داشته باشد، اما آنها لزوما یک تهاجم تمام عیار به اوکراین نیستند.” یک متخصص اوکراینی و ویراستار دانشگاهی در Routledge، در مصاحبه با NPR.

در اوکراین، زلنسکی قدردانی از حمایت آمریکا را با ناامیدی گاه به گاه نسبت به هشدارهای وحشتناک واشنگتن ترکیب کرده است. زلنسکی روز شنبه در گفتگو با خبرنگاران گفت که اعلامیه های غرب مبنی بر تهاجم قریب الوقوع به نفع مسکو است.

زلنسکی گفت: بهترین دوست دشمنان ما وحشت در کشور ما است.

[ad_2]

Giovanna Yu

گیک بیکن. ماون قهوه. ارتباط ظریف جذاب. متخصص مواد غذایی به طرز خشمگینی فروتن.

Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکورdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialGuide to buying household appliances
تماس با ما