بیشتر خوابیدن کالری دریافتی را کاهش می دهد و به کاهش وزن کمک می کند: مطالعه

[ad_1]

شیکاگو: علاقه مندان به تناسب اندام و کسانی که با چاقی سر و کار دارند، تمام روش های کاهش وزن ممکن را زیر نور خورشید امتحان می کنند تا به نتایج دلخواه برسند. اما اگر خواب فرد بتواند به همان اندازه خوب کار کند، چه؟ در حال حاضر، یک مطالعه جدید در مورد اینکه چگونه خواب کافی بر میزان کالری دریافتی در یک محیط واقعی تأثیر می گذارد، تلاش کرد تا نحوه تفکر ما در مورد کاهش وزن را تغییر دهد. این مطالعه در ‘JAMA Internal Medicine’ منتشر شد.

به گفته اسرا تسالی، MD، مدیر مرکز خواب UChicago در دانشگاه پزشکی شیکاگو، درک علل زمینه‌ای چاقی و نحوه پیشگیری از آن، بهترین راه برای مبارزه با اپیدمی چاقی است.

او گفت: «به گفته متخصصان، چاقی همه‌گیر کنونی بیشتر با افزایش کالری دریافتی توضیح داده می‌شود تا کمبود ورزش.

در یک کارآزمایی بالینی تصادفی شده با 80 بزرگسال، تاسالی و همکارانش در UChicago و دانشگاه ویسکانسین-مدیسون دریافتند که بزرگسالان جوان و دارای اضافه وزن که معمولاً کمتر از 6.5 ساعت در شب می خوابند، می توانند به طور متوسط ​​1.2 ساعت طول مدت خواب خود را افزایش دهند. هر شب بعد از یک جلسه مشاوره شخصی بهداشت خواب.

مداخله خواب برای افزایش مدت زمان در رختخواب به 8.5 ساعت در نظر گرفته شده بود – و افزایش مدت زمان خواب در مقایسه با گروه کنترل همچنین باعث کاهش مصرف کالری کلی شرکت کنندگان به طور متوسط ​​270 کیلو کالری (کالری) در روز شد.

تسالی گفت: در طول سال‌ها، ما و دیگران نشان داده‌ایم که محدودیت خواب بر تنظیم اشتها تأثیر می‌گذارد که منجر به افزایش مصرف غذا می‌شود و در نتیجه شما را در معرض خطر افزایش وزن در طول زمان قرار می‌دهد.

اخیراً، سؤالی که همه می‌پرسیدند این بود: «خب، اگر با کم‌خوابی این اتفاق می‌افتد، آیا می‌توانیم خواب را طولانی‌تر کنیم و برخی از این پیامدهای نامطلوب را معکوس کنیم؟»

مطالعه جدید نه تنها اثرات تمدید خواب بر دریافت کالری را بررسی می‌کند، بلکه مهمتر از همه، این کار را در محیطی واقعی و بدون دستکاری یا کنترلی بر عادات غذایی شرکت‌کنندگان انجام می‌دهد.

شرکت‌کنندگان در تخت‌خواب‌های خود می‌خوابیدند، خواب خود را با دستگاه‌های پوشیدنی پیگیری می‌کردند، و در غیر این صورت بدون هیچ دستورالعملی در مورد رژیم غذایی یا ورزش، سبک زندگی عادی خود را دنبال می‌کردند.

تسالی گفت: «بیشتر مطالعات دیگر در مورد این موضوع در آزمایشگاه‌ها کوتاه‌مدت هستند و برای چند روز انجام می‌شوند و میزان غذای مصرفی براساس تعداد شرکت‌کنندگانی که از یک رژیم غذایی پیشنهادی مصرف می‌کنند اندازه‌گیری می‌شود.»

“در مطالعه ما، ما فقط خواب را دستکاری کردیم و از شرکت کنندگان خواستیم هر چه می خواهند بخورند، بدون ثبت مواد غذایی یا هیچ چیز دیگری برای ردیابی تغذیه خود به تنهایی.

“در عوض، برای ردیابی عینی کالری دریافتی شرکت کنندگان، محققان به روش “آب با برچسب دوگانه” و تغییر در ذخایر انرژی تکیه کردند. این آزمایش مبتنی بر ادرار شامل نوشیدن آب توسط فرد می شود که در آن اتم های هیدروژن و اکسیژن با آب کمتر جایگزین شده اند. ایزوتوپ های پایدار و طبیعی که به راحتی قابل ردیابی هستند. استفاده از این تکنیک در انسان توسط نویسنده ارشد این مطالعه، Dale A. Schoeller، PhD، پروفسور بازنشسته علوم تغذیه در UW-Madison پیشگام شد.

شولر گفت: «این استاندارد طلایی برای اندازه‌گیری عینی مصرف انرژی روزانه در محیطی غیرآزمایشگاهی و در دنیای واقعی در نظر گرفته می‌شود و روش مطالعه چاقی انسان را تغییر داده است.»

به طور کلی، افرادی که مدت زمان خواب خود را افزایش دادند، توانستند کالری دریافتی خود را به طور متوسط ​​270 کیلوکالری در روز کاهش دهند – که در صورتی که اثرات آن در طول یک مدت حفظ شود، تقریباً 12 کیلوگرم یا 26 پوند کاهش وزن خواهد داشت. دراز مدت. شاید شگفت انگیزترین جنبه مطالعه، سادگی مداخله بود. تسالی گفت: «ما دیدیم که تنها پس از یک جلسه مشاوره خواب، شرکت کنندگان می توانند عادات خواب خود را به اندازه کافی تغییر دهند که منجر به افزایش مدت خواب شود.

ما به سادگی به هر فرد در مورد بهداشت خواب خوب آموزش دادیم، و در مورد محیط خواب شخصی آنها بحث کردیم، و توصیه های مناسبی را در مورد تغییراتی که می توانستند برای بهبود مدت خواب خود ایجاد کنند، ارائه کردیم. تسالی گفت: «اگرچه این مطالعه به طور سیستماتیک عواملی را که ممکن است بر رفتار خواب تأثیر بگذارد، ارزیابی نکرد، محدود کردن استفاده از وسایل الکترونیکی قبل از خواب به عنوان یک مداخله کلیدی به نظر می‌رسد.»

تنها پس از یک جلسه مشاوره، شرکت کنندگان میانگین مدت خواب خود را بیش از یک ساعت در شب افزایش دادند. علیرغم تجویز هیچ تغییر دیگری در شیوه زندگی، اکثر شرکت‌کنندگان کاهش زیادی در میزان غذا خوردن داشتند، به طوری که برخی از شرکت‌کنندگان تا 500 کالری کمتر در روز می‌خوردند. افراد در مجموع چهار هفته و دو هفته در مطالعه شرکت کردند. برای جمع آوری اطلاعات پایه در مورد خواب و کالری دریافتی، به دنبال آن دو هفته برای نظارت بر اثرات مداخله خواب. تسالی گفت: «این یک مطالعه کاهش وزن نبود.

“اما حتی در عرض تنها دو هفته، ما شواهد کمی مبنی بر کاهش کالری دریافتی و تعادل منفی انرژی دریافت کرده ایم – کالری دریافتی کمتر از کالری سوزانده شده است. اگر عادات خواب سالم برای مدت طولانی تری حفظ شود، این امر منجر به کاهش وزن بالینی مهم می شود. با گذشت زمان، بسیاری از مردم سخت کار می کنند تا راه هایی برای کاهش کالری دریافتی خود بیابند تا وزن کم کنند – خوب، فقط با بیشتر خوابیدن، ممکن است بتوانید آن را به میزان قابل توجهی کاهش دهید.

در نهایت، تسالی و تیم او امیدوارند مکانیسم‌های اساسی را که ممکن است این نتایج را توضیح دهد، بررسی کنند و معتقدند این کار باید مطالعات جدید و بزرگ‌تری را در مورد کنترل وزن انجام دهد تا مشخص شود آیا طولانی‌تر شدن خواب می‌تواند از برنامه‌های کاهش وزن حمایت کند و به پیشگیری یا معکوس کردن چاقی کمک کند. تسالی گفت: در کار قبلی خود متوجه شدیم که خواب برای تنظیم اشتها مهم است.

اکنون ما نشان داده‌ایم که در زندگی واقعی، بدون ایجاد هیچ تغییر دیگری در سبک زندگی، می‌توانید خواب خود را طولانی‌تر کنید و کالری کمتری دریافت کنید. این واقعا می‌تواند به افرادی که سعی در کاهش وزن دارند کمک کند.[ad_2]

Charlie Ray

نرد سفر. علاقه مند به موسیقی. بشارت دهنده توییتر. متعصب بیکن کاوشگر Wannabe. دانشجو. گیک وب دوستانه. تمرین کننده آبجو آماتور. ارتباط دهنده.

تماس با ما