اکثر زنان یائسه ریزش موی زنانه را تجربه می کنند: تحقیقات

[ad_1]

اوهایو: یک مطالعه جدید شیوع ریزش موی زنانه (FPHL)، ویژگی های مو و عوامل مرتبط با آن را در زنان یائسه سالم شناسایی کرده است. نتایج این مطالعه در مقاله‌ای با عنوان «شیوع ریزش مو با الگوی زنانه در زنان یائسه: یک مطالعه مقطعی» در «یائسگی»، مجله The North America Menopauuse Society (NAMS) منتشر شد.

ریزش موی الگوی زنانه شایع ترین اختلال ریزش مو در زنان است. مشخصه آن نازک شدن تدریجی در خط قطعه و به دنبال آن افزایش ریزش مو منتشر شده از بالای سر است.

ریزش موی الگوی زنانه می تواند در هر زمانی بین سال های نوجوانی و دوره پس از یائسگی ایجاد شود. با این حال، اعتقاد بر این است که از دست دادن استروژن در دوران گذار یائسگی ممکن است در تسریع FPHL نقش داشته باشد زیرا گیرنده های استروژن در فولیکول های مو وجود دارند.

ثابت شده است که تغییرات هورمونی مرتبط با یائسگی بر موهای سر تأثیر می گذارد، قطر مو را کاهش می دهد و رشد مو را محدود می کند.

ریزش مو می تواند تأثیر قابل توجهی بر عزت نفس و کیفیت زندگی یک زن داشته باشد زیرا ظاهر و اعتماد به نفس او را تحت تأثیر قرار می دهد. از آنجایی که زنان به طور متوسط ​​یک سوم از عمر خود را پس از یائسگی سپری می کنند، تحقیق در مورد علل و درمان ریزش مو بسیار مهم است.

در یک مطالعه مقطعی جدید شامل 178 زن که در یک کلینیک یائسگی مراجعه کردند، محققان با هدف ارزیابی شیوع FPHL در زنان یائسه سالم و بررسی ویژگی‌های موی بعد از یائسگی و همچنین عوامل مرتبط با FPHL بودند.

از زنان مورد مطالعه، 52.2 درصد مبتلا به FPHL بودند. شیوع FPHL با افزایش سن افزایش یافت. عزت نفس پایین در 60 درصد از شرکت کنندگان تشخیص داده شد و با شدت FPHL افزایش یافت.

محققان همچنین خاطرنشان کردند که شاخص توده بدنی بالا (چاقی) با افزایش شیوع و بدتر شدن FPHL در زنان یائسه مرتبط است.

مطالعات بیشتری برای تعیین اینکه آیا هورمون های استروئیدی جنسی، به ویژه استروژن و تستوسترون و سابقه سندرم تخمدان پلی کیستیک با ریزش مو در زنان یائسه مرتبط هستند، ضروری است.

در این مطالعه مقطعی کوچک، ریزش موی الگوی زنانه شایع بود و با اعتماد به نفس پایین در زنان یائسه سالم همراه بود. درک بهتر مکانیسم‌های مسئول این نوع رایج ریزش مو در زنان ممکن است به استراتژی‌های پیشگیری و درمان مؤثرتری منجر شود. گزینه ها، گفت: دکتر. استفانی فاوبیون، مدیر پزشکی NAMS.[ad_2]

Jamiya Calhoun

دوستدار فرهنگ پاپ به طرز خشمگینانه ای فروتن. نینجاهای شبکه های اجتماعی بی عذرخواهی طرفدار الکل دردسر ساز.

تماس با ما