آر اف بهتر است یا هایفو نی نی سایت

آر اف بهتر است یا هایفو

در نتیجه دستگاه‌های چینی «اولترا» هزینه مقرون به صرفه‌تری خواهد داشت. درم لایه میانی پوست است که سلول های تولید کننده اپی درم و برخی گیرنده های حسی در این قسمت قرار دارند و هیپودرم، قسمت زیرین پوست است که از بافت همبندی و چربی تشکیل شده و پوست را به عضلات زیرین متصل می کند. روند افزایش سن بر روی تمامی این قسمت ها تاثیر می گذارد و هدف از جوانسازی، احیای هر سه ناحیه می باشد. ۱-‏ آر اف یک روش کم تهاجمی می باشد که بدون درد بوده و نیازی به جراحی پوست ندارد و تاثیر بسزایی در کاهش خطوط سطحی پوست دارد. با توجه به مطالب عنوان شده، مشخص است که روش مناسب درمان در افراد بستگی به مشکلات پوستی، شدت و وسعت پیری پوست دارد.

به یاد داشته باشید که رسیدن به نتیجه مطلوب در روش آر اف به 3 تا 4 جلسه درمان نیاز دارد. البته اثرات درمان بعد از جلسه دوم قابل رویت است؛ اما به طور کلی بهترین نتایج آر اف فرکشنال سه ماه پس از آخرین جلسه درمان ظاهر می‌شود. چون التراسوند حرارتی ایجاد می کند که بافت های عضلات و پوست را درگیر کرده و موجب افزایش تولید کلاژن می شود. در نتیجه سرعت بهبود زخم ها افزایش یافته و جای زخم یا آکنه به سرعت ناپدید می شود.

البته برای درمان چین و چروک پوست صورت و جوانسازی پوست هم از این دستگاه استفاده می‌کنند. هایفوتراپی به یک جلسه درمان نیاز دارد و در یک جلسه تمام می‌شود، این در حالی است که در روش آر اف به چندین جلسه درمانی نیاز است. البته به این نکته باید اشاره کنیم که به طور کلی تعداد دقیق جلسات درمانی برای هر کدام از این روش‌ها به نوع دستگاه استفاده شده و شرایط پوست فرد بستگی دارد. منظور از شرایط پوست مواردی از قبیل حالت ارتجاعی فعلی، صفات وراثتی و… هستند.

تفاوت دو دستگاه لیزر سوپرانو تیتانیوم ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳

افرادی که پیس میکر قلبی دارند نمی توانند از آر اف استفاده کنند و تا شعاع 2 متری دستگاه نباید قرار گیرند. 1- انرژی مورد استفاده در دستگاه های آر اف از جنس رادیو فرکانس است که معروف ترین برند آن ، ترماژ است. در تکنولوژی آر اف با ایجاد ارتعاش در رشته های کلاژن و تولید حرارت ، پوست سفت می شود. دستگاه ترمیا براساس تکنولوژی لیزر آبلیتیو فرکشنالRF کار می کند که اثرات فوق العاده ای برای جای جوش و جوانسازی پوست دارد و در عین حال بدون درد بوده و عوارض جانبی کمی دارد.

با اینکه باید همواره پوست و بدن خود را در هر سنی پذیرفته و به آن عشق ورزید اما دلیلی وجود ندارد که از تمایل به حفظ برخی از مزایای جوانی احساسی بد داشت. احتمال وقوع سوختگی زمانی وجود دارد که درمان توسط یک شخص مجرب انجام نشود. هایفو دوره نقاهت ندارد و پس از انجام آن می توان به فعالیت های روزانه مشغول شد. ۳- چنانچه پوست خود را لایه برداری کرده اید به مدت چند هفته بین آن فاصله باشد.

کارهایی که قبل از تزریق چربی باید انجام دهیم

روش آر اف این امکان را دارد که علاوه بر سفت کردن پوست، حجم نواحی خاصی از صورت از قبیل نواحی اطراف دهان را افزایش دهد. هر دو روش هایفوتراپی و RF ، تولید کلاژن در پوست را افزایش می دهند؛ بنابراین هر دو روش قادر به رفع چین و چروک های پوست صورت هستند. با استفاده از هایفوتراپی لایه های عمیق پوست سفت می شوند و نتایج پایدارتری بهترین دکتر هایفو نی نی سایت به همراه دارد؛ بنابراین هایفوتراپی بهترین گزینه برای کشیدن پوست شل اطراف فک، برطرف کردن غبغب و بالابردن ابروها است. روش آر اف فراکشنال نوعی روش درمانی با شدت کم است که در مقایسه با هایفو، در اعماق کمتری از پوست تاثیرگذار است. هایفو تراپی یکی از روش های جوانسازی صورت است که با دستگاه  در مراکز زیبایی انجام می شود.

سوالات بسیاری در رابطه با کاربرد و مزایای این پروسه زیبایی وجود دارد از این رو تصمیم داریم در ادامه این مقاله از مرکز تخصصی زیبایی و لیزر لیانا ، بهترین مرکز پوست و زیبایی در مرزداران ، به سوالات شما عزیزان به صورت کامل پاسخ دهیم. درمان در این دو روش شباهت های زیادی دارد اما هر کدام از آن ها  برای نوع خاصی از مشکلات پوستی برتری دارند. روش هایفوتراپی بیشتر برای رفع شل شدگی, افتادگی و لیفت  پوست کاربرد دارد و همچنین هایفو باعث کاهش میزان چربی در محل درمان میشود مثل از بین بردن غبغب. در حالی که آر اف برای نواحی که چین و چروک و شل شدگی و دارای منافذ است کاربرد دارد. بهترین سن برای استفاده از روش آر اف، بالای 35 سال می باشد زیرا از این سن به بعد مشکلات پوستی برای افراد به وجود می آید و نیاز است از روش های درمانی مختلف استفاده کرد.

از طریق درمان با کربوکسی تراپی می توان بافت و قابلیت ارتجاعی پوست را بهبود بخشید، اکسیژن رسانی به پوست را انجام داد که باعث درخشندگی بیشتر آن می شود. کربوکسی تراپی یک روش درمانی طبیعی و ایمن برای بدن است که کاملاً با فیزیولوژی انسان سازگار بوده و فرآیندهای شیمیایی را در بدن ما تحریک می کند. اگر متوجه شدید که گونه هایتان افتاده یا حجم آن‌ها کم شده، اما افتادگی پوست در سایر قسمت ها زیاد نیست، RF ممکن است روش ایده آلی باشد، زیرا بدون افزایش حجم، پوست را سفت می کند. اما اگر نگرانی اصلی شما افتادگی کلی پوست صورت است، هایفوتراپی می تواند انتخاب بهتری برای اثر “لیفتینگ” به خصوص در ناحیه ابروها، خط فک و گردن باشد.

  • انرژی که بدین روش تولید می شود لایه های عمیق پوستی را حرارت داده تا کلاژن ها باز آرایی شوند.
  • خوشبختانه روشهای فراوانی برای جوانسازی پوست وجود دارد که هایفوتراپی و لیزر آر اف فرکشنال از اهم آنها می‌باشند.
  • در تکنولوژی آر اف با ایجاد ارتعاش در رشته های کلاژن و تولید حرارت ، پوست سفت می شود.
  • چروک های پوست بخشی طبیعی از فرایند پیر شدن هستند و هیچ دلیلی برای ترسیدن از آن ها وجود ندارد.

ماندگاری روش هایفوتراپی حدود یک تا دو سال است، در صورتی که ماندگاری آر اف فرکشنال، حدود یک سال می باشد. لیفتینگ صورت در روش هایفوتراپی به خوبی انجام می شود و شما می توانید اثرات آن را روی پوست خود مشاهده کنید. شاید روش فرکشنال نیز کمی باعث لیفت صورت شود؛ اما اثرات آن به میزان هایفو نمی باشد. اساساً HIFU و RF هر دو درمان های سفت کننده پوست غیرجراحی و غیرتهاجمی هستند که پوست را گرم کرده تا واکنش بازسازی کلاژن را در لایه های عمیق آن القا کنند. اگرچه هر دوی آنها ظاهر چین و چروک را کاهش می دهند، اما از فناوری های مختلفی برای این کار استفاده می کنند، بنابراین در برخی موارد، ممکن است یک روش مناسب تر از روش دیگر باشد. اما همچنین می توانید انتخاب کنید که ابتدا هایفو انجام دهید، سپس درمان RF را در جلسه دیگری انجام دهید؛ یا می توانید این درمان ها را با لیزر، تزریق ژل، چربی یا بوتاکس با هدف کاهش چین و چروک یا افزایش حجم ترکیب کنید.

همچنین این گرما به تبخیر ملانین های اضافی پوست و روشن شدن رنگدانه های پوستی کمک زیادی می کند. در واقع انرژی حرارتی حاصل از RF به لایه های زیرین پوست نفوذ پیدا کرده و اثرات مطلوبی را بر روی رنگدانه های پوستی می گذارد. هایفوتراپی و آر اف فرکشنال هر دو از موثرترین شیوه‌های درمانی غیرجراحی و غیرتهاجمی برای سفت کردن پوست هستند که با گرم کردن پوست موجب بازسازی کلاژن در لایه‌های عمیق پوست می‌شوند. اگرچه هر دو روش باعث کاهش چین و چروک پوست صورت خواهند شد اما در بکارگیری آنها از تکنولوژی‌های مختلفی استفاده می‌شود.

آر اف بهتر است یا هایفو

گاهی تنها یک جلسه در سال برای بازگرداندن جوانی و شادابی به پوست کافی است. در روش RF پزشک برای گرفتن بهترین نتیجه درمان ۶ الی ۸ جلسه در ماه را پیشنهاد می کند. پس از آن نیز برای حفظ نتیجه درمان ۱ الی ۲ جلسه درمان در سال لازم است. استفاده از انرژی فراصوت در فرآیندهای زیبایی تکنیکی نسبتا جدید است. به همین دلیل آر اف مدت زمان بیشتری در زمینه جوانسازی پوست به کار گرفته می شود. تا زمانی که بافت فیبروزی بر سطح پوست می باشد، چین و چروکی بر آن ایجاد نمی شود، اما با از بین رفتن این بافت ها نیاز به استفاده مجدد از rf  می باشد.

آر اف بهتر است یا هایفو

قطعا دستگاه‌های چینی از مهندسی معکوس استفاده کرده و بی‌تاثیر نیستند. قیمت پایین دستگاه‌های چینی باعث شده است که این درمان با هزینه کمتری در اختیار علاقمندان هایفو قرار بگیرد. بسیار از کلینیک‌های پوست و مو در ایران نیز از دستگاه‌های چینی استفاده می‌کنند و استفاده کنندگان نیز از نتایج بهره برده‌اند. با این حال هایفو اولترا جایگاهی در لیست بهترین برند دستگاه هایفو صورت ندارد. همانطور که در مقالات قبلی اشاره شد ، یکی از راه های موثر در کنترل تعریق ، تزریق بوتاکس می باشد. علاوه بر این روش ، آر اف فرکشنال نیز در درمان تعریق زیاد بدن و زیر بغل بسیار موثر بوده و یکی از جدیدترین متدها در این زمینه شناخته می شود.

Charlie Ray

نرد سفر. علاقه مند به موسیقی. بشارت دهنده توییتر. متعصب بیکن کاوشگر Wannabe. دانشجو. گیک وب دوستانه. تمرین کننده آبجو آماتور. ارتباط دهنده.

تماس با ما